איטום מקלט

אנו קבלנים רשומים העוסקים באיטום כבר 40 שנה ומתמחים בליקויי איטום במבנים קיימים.

ברשותנו תעודת קבלן רשום מס' 23178

לא כל איש איטום יודע להתמודד עם בעיות במרתפים וחניונים.

נדרש ניסיון רב בביצוע עבודות במבנים תת-קרקעיים בכדי להכיר מקרוב את הכשלים שמאפיינים את בעיות האיטום.

לא פתרנו – לא שילמת !!!

אנו סבורים שהלקוח צריך לקבל התחייבות מהקבלן המבצע לאיטום מפני חדירת מים ולטפל בליקויים עד לפתרון מוחלט בתוך פרק הזמן של תקופת האחריות ושההתחייבות תכלול השבת כספים במקרה של אי הצלחה.

האם יש כזה קבלן?

האם קבלן יהיה מוכן לבצע עבודות איתור ואיטום, ליישם חומרים עפ"י הנחיות היצרן ולאחר שיתברר שהוא הצליח לפתור את הבעיה, יסכים להשיב ללקוח את כספו?

ובכן זוהי המתכונת היחידה שבה אנו באריאל איטום עובדים. כך רשום בהצעות המחיר שלנו, שחור על גבי לבן. בניגוד למקובל, אין אנו נותנים הצעות מחיר שבהן יש פירוט של כל מיני עבודות, או פירוט של שיטות כאלה ואחרות, או חומרים עם שמות לא מובנים ללקוח. הצעות המחיר שלנו הן פשוטות ביותר להבנה והן חד משמעיות. הן מציינות את המוקדים שבהם אובחנו נזקי המים והן כוללות התחייבות לפתור את בעיות האיטום באותן מוקדים אשר לשמן הוזמנו לתקן.

כמו כן, ההצעות שלנו כוללות את המחיר מול כל סעיף בנפרד עבור אותן התחייבויות. עבודות איטום מרתף הן מהמורכבות ביותר הקיימות בתחום האיטום. זו לא עבודה למתחילים ו/או לחובבנים. יש לזכור שלעיתים מרתפים מצויים תחת מפלס קבוע של מי תהום, כאשר מפלס מי תהום עולה בתקופת החורף. ישנם מרתפים שנבנו על מצע קרקע של אדמה צפופה ומהודקת שאינה סופגת מים, כך שכל תוספת מי גשמים שהגיע אליה, מעלה את מפלס המים סביב המרתף.

ישנם מבנים תת-קרקעיים שנבנו במתכונות שונות והם סובלים מבעיות רטיבות וחדירות מים חוזרות ונשנות בכל חורף מחדש. בדיקת איטום מפני חדירת גזים שתוצאתה טובה,  לא בהכרח מעידה כי מבנה תת-קרקעי כלשהוא אטום למים. גזים אינם "לוחצים" על המבנה כפי שקורה כאשר ישנם מים שהצטברו מתחת לפני הקרקע אשר "לוחצים" על קירות המבנה התת-קרקעי והרצפה שלו. לעיתים לקוחות מסוימים תולים את האשם בכמות הגשמים המרובה שירדה באותה שנה ולעיתים תולים לקוחות מסוימים את האשם בטופוגרפיה שסביב המרתף על כי אינה משופעת לכיוונים הנכונים וכי נגרמות הצפות ו/או חדירות של מים מהקירות או מהרצפה.

אין לזה הצדקה. מרתף, חניון או כל מבנה תת-קרקעי אחר, צריך שיעמוד בכל התנאים לחדירת מים/רטיבות ולשנים ארוכות. נושא נוסף שכדאי לשקול בעת הקמת מבנה תת-קרקעי, הינו הוספת שכבת בידוד למקלט או מרתף, במיוחד עם אחד מאלה משמש גם כמגורים או כבית עסק.

ממה נובעים ליקויי איטום במבנים תת – קרקעיים ומה השלבים בהקמת המבנה?

בראש ובראשונה, יש להתייחס לתכניות הבניה ולהנחיות שניתנו בהן לקבלן השלד ולמזמין העבודה. מה שנכתב בתכניות אלה הוא שיקבע את גורלו של המבנה באשר למערכת האיטום ובאשר לעמידות המבנה כנגד חדירת מים. ככל שהקונסטרוקטור יכתיב בעצמו את עבודות האיטום, הוא גם יהיה אחראי לכך מבחינת החוק, אך לרוב אין הדבר כך.

לרוב הקונסטרוקטור מפנה את המזמין לקבל ייעוץ מגורמים חיצוניים ובכך הוא כביכול מסיר מעליו אחריות. מזמין העבודה – שהוא הלקוח, יפנה לקבל הצעות מחיר הן מקבלנים איטום חיצוניים, הן מקבלן השלד והן מיועץ איטום. הבחירה שנעשית אינה תמיד נכונה. ההמלצה הטובה ביותר שאנו יכולים לתת ללקוח הינה להזמין את העבודה אצל קבלן השלד שיתקשר בהסכם עם קבלן איטום שמזמין העבודה בחר. את האחריות לטיב ביצוע העבודה ואחריות למתן מענה במקרה של כשל, יש לקבל מקבלן השלד ולגבות את האחריות בשיק בטחון או ערבות כלשהי כגון שטר חוב וכד'.

מדוע חשוב לדאוג לאיטום מקלטים?

מקלט נועד לשמש אותנו בעת חירום. כאשר ישנה חדירת מים שאינה מטופלת, נגרם נזק קונסטרוקטיבי מתמשך לפלדת הזיון בבטון ועם השנים הבטון מתחיל  להיפגע. מקלט שהוזנח, יעביר גם מים וגם גזים ויהווה סכנה למשתמשים בו.

פנו אלינו ואנו נבחן את אופיים של מוקדי הרטיבות ונדע לתמחר עבורכם את העבודה.

חייגו כעת ל- 054-2236022

איטום מקלט - תמונות מהשטח