איטום קירות וחדרים רטובים

איטום קירות וחדרים רטובים במסגרת בניה חדשה

בבניה חדשה, ניתן ליישם טיח משופר ו/או טיח מיישר על קירות בחדרים רטובים בעובי שבין 8-30 מ"מ ע"ג שכבת הרבצה בעובי 5-8 מ"מ וחומרי איטום צמנטים במספר שכבות כגון: אלסטוקוט מסדרת 730/731/732-E או אלסטופלקס E-747 או אלסטוקוט E-707 של א.צ.

שיווק, או  501/502/507 של כרמית מיסטר פיקס, או סיקהטופ 105 או סיקהטופ 107, או סיקהטופ 107 אלסטיק, של גילאר לקבלת תוצאות איכותיות, אך לרוב העבודה מתבצעת ע"י עובדי קבלן/או חב' הבניה ובידי עובדים שהוכשרו לכך ע"י המעסיק וקשה עד בלתי אפשרי לבצע תהליכי בקרת איכות על תהליכי היישום, זמני ייבוש, זמני המתנה בין שכבות וכו' הנעשים ע"י עובדים אלו.

איטום קירות וחדרים רטובים במבנים מאוכלסים:

הדעה הרווחת היא כי יש לאטום את הרובה בין האריחים (פגות/משיקים) בקירות וברצפות של מקלחות, שירותים וחדרי אמבטיה, או איטום המרווח בין האריחים לבין אלמנט הניקוז (קופסאת ביקורת או ה"קומקום") בכדי למנוע נזקי מים וכי את האטימה יש לחדש באמצעות רובה אקרילית או רובה אפוקסית. התפישה היא כי הרובה היא מקור רוב בעיות האיטום הנובעות מחדרים רטובים.

כשמדובר באיטום קירות או איטום רצפה, מניעת מעבר מים, פטריות ועובש בחדרי רחצה קיימים במבנים שלאחר איכלוס, יש לתת לזה התייחסות שונה מאשר בבניה חדשה.

בשונה מעבודות איטום בבניה חדשה, שם נדרש הקבלן לבצע איטום ע"ג תשתיות חדשות, בעבודות שיפוץ נדרש קבלן האיטום להיות יצירתי ולפתור בעיות שלעיתים הן מורכבות מבחינת יכולת האיתור.

אנו באריאל איטום יודעים לאתר את הסיבות לכל אלה ויודעים לתת מענה מושלם לאורך שנים רבות.

לרוב קבלני איטום מנסים להתמודד עם הפוגות/המשיקים שבין האריחים באמצעות רובה אקרילית ו/או רובה אפוקסית או איטום המרווח בין האריחים לבין אלמנט הניקוז (קופסאת ביקורת או ה"קומקום"), אך פעולות אלו הן בבחינת "לחפש את הבעיה מתחת לפנס".

אנו באריאל איטום מקדישים זמן ומחשבה המלווה בשנים רבות של ניסיון ומייחסים חשיבות עליונה להליך האיתור עוד בטרם תבוצע עבודה כלשהי.

רק לאחר שאיתרנו את את האפשרות להתמודד עם כתמי הרטיבות ו/או הנזילות, רק אז אנו בוחרים בשיטת העבודה ובחומרים המתאימים.

טיפול בפטריות ועובש בקירות ובחדרים רטובים במבנים מאוכלסים:

טעות לחשוב שצבע שיש בו תכונות של מניעת עובש יפתור את בעיות האיטום או הרטיבות.

מרבית בעיות האיטום נובעות מתכנון לקוי של תשתית הריצוף, משיטת התקנת הריצוף ומתפישה שגויה של התקנת מערכת הניקוז/אינסטלציה ומערכת האיטום.

כיום מושתת מערכת האיטום על התפישה שיש להקים חגורות הפרדה מבטון היוצרות חיץ בין החדרים הרטובים לבין יתר חלקי הבית. תפישה זו אמנם צמצמה במקרה הטוב רק בחלקה את התפשטות הרטיבות אל שאר חלקי הבית, אך במקרה הרע החמירה את המצב בתוך החדרים הרטובים.

לנו באריאל איטום יש ניסיון רב באיתור הבעיות העיקריות הגורמות לכתמי רטיבות, לעובש, לטחב, לנזילות (אם הם כתוצאה מגשמים ואם מצנרת מים חיים או מצנרת דלוחין/ביוב) ולריחות רעים.

ריח רע בחדר רחצה בדרך כלל אינו קשור לאוורור, אלא לבעיות רטיבות שצריך לפתור.

אל תחדשו את הרובה אם היא לא התפוררה ו/או נעלמה. רובע שהצהיבה או השחירה, לא מהווה סיבה להחלפתה. יש לנקותה באמצעות חומרים ייעודיים (אפשרי בכלור בריכוז ביתי).

לעיתים זו נורת אזהרה לכך שקיימת בעיית רטיבות, כגון: סימני רטיבות, עובש בתקרה שמתחת למפלס בו קיימת הרובה.

כתם רטיבות סביב צינור אוורור בתקרה ו/או סביב הצינור עצמו מהווה גם הוא נורת אזהרה לבעיות רטיבות הנגרמות מהקומה שמעל.

אל תסכימו לקבל טענות של חוסר אוורור בחדרי רחצה כסיבה לריחות רעים, עובש וטחב. אלה הן קלישאות וטיעונים שבעלי מקצוע טוענים כשאין להם תשובה מספיק טובה לליקויים שאינם יודעים לפתור.

תנו לנו את האפשרות לתת לכם מענה מוחלט לבעיות רטיבות שמלווים אתכם כבר שנים. אנו יודעים לטפל בזה ביסודיות וברמה גבוהה של ביצוע שתשמש אתכם שנים רבות.

לא פתרנו – לא שילמת !!!

פנו אלינו בהקדם – חייגו עכשיו ל:  054-2236022

איטום קירות וחדרים רטובים - תמונות מהשטח