ייעוץ וחוות דעת מקצועיות

חוות דעת מקצועיות לאיטום ונזקי מים

 

 • 40 שנות ניסיון בתחום האיטום.

 • מתמחה בפתרונות איטום למוקדים מקומיים.

 • מומחה לבעיות רטיבות ונזקי מים. 

 • יועץ איטום מומחה לאיתור נזילות. 

 • מוסמך כעד מומחה וכבורר בתחום האיטום.

 • נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט.

השרותים הניתנים:

 • חוות דעת מלווה, תוך כדי ביצוע עבודות איטום.
 • חוות דעת כתצהיר לבית משפט.
 • חוות דעת על עבודת איטום לקויה.
 • חוות דעת לתביעה כנגד קבלן בניה.
 • חוות דעת לדיירי בניין משותף.
 • חוות דעת נגדיות.
 • ניתוח וסיוע בבחירת קבלן/הצעות מחיר.
 •  ליווי וייעוץ לעורכי דין ולקוחות המצויים בהליך משפטי, בהליך גישור או בוררות.

מה זה עד מומחה?

עד מומחה הינו אדם (אישיות משפטית טבעית) ולא גוף כגון: תאגיד/חברה/עמותה/אגודה שיתופית, אשר מעיד או מחווה דעתו בתחום שנחשב למומחיותו.

עד מומחה יכול שיהיה בעל מקצוע מנוסה בתחומו, או בעל מקצוע שרכש את הידע שלו תוך כדי עיסוק במקצוע, יחד עם ידע שרכש באמצעות הסמכות מקצועיות בלימודים/השתלמויות/קורסים וכד', או כזה שרכש את הידע שלו באמצעות השכלה גבוהה או אף באמצעות תחביב.

כמובן שככל שהעד המומחה יעמיק את הידע שלו  בעוד ועוד לימודים כגון: קורסים/השתלמויות/הכשרות וכד' ובהשתתפות בסימינרים/ימי עיון/כנסים וכד', כן ייטב.

עדים מומחים טובים הם לרוב אלו שמתחדדים בתחומם באופן שוטף הן במישור המעשי והן במישור התיאורטי. הכוונה לאותם עדים מומחים שהינם פעילים כבעלי מקצוע בתחום מומחיותם וגם עורכים חוות דעת מקצועיות, משמשים כעדים מומחים וכבוררים.

יש לזכור: כדי שחוות דעת מקצועית תהיה קבילה בבית משפט, יש לערוך אותה עפ"י כללים ותנאים מסויימים.

כללים אלו ותנאי עריכת חוות הדעת, לרוב נלמדים באופן מסודר במוסדות שהוסמכו לכך בעידוד המערכת המשפטית.

עורך חוות הדעת עשוי לשמש כ- "עד מומחה" רק אם יוזמן לבית המשפט, כאשר חוות הדעת שלו תהפוך לשמש כתצהיר.

שימוש במצלמה תרמית

לא כל דו"ח שנעשה באמצעות מצלמה תרמית יכול לשמש כחוות דעת מקצועית.

לדוגמא, מצלמות תרמיות לא מסוגלות להבחין בין אלמנטים בעלי טמפרטורה נמוכה לבין אלמנטים בהם קיימת רטיבות/לחות וזו אחת המכשלות הגדולות בשימוש במצלמות תרמיות לצורך איתור ו/או לצורך הוכחה בבית המשפט.

יש לזכור, שתמונה של מצלמה תרמית בקירות/תקרות/קורות וכד', אינה מעידה כלל וכלל על מקור חדירת המים, אלא משקפת למעשה את מה שאתם כבר יודעים (שיש במקום זה כתם רטיבות).
לדוגמא: במקרה שאין סימני רטיבות בקיר/תקרה וכאשר מתבצע צילום תרמי שמשקף טמפרטורה נמוכה המדמה רטיבות, הסיבה לכך עלולה להיות כתוצאה מהסתרה מכוונת של הבעיה (למשל במקרה של מכירת נכס או השכרתו ע"י הבעלים). לחילופין, ייתכן כי למקום היקוות זה אין כל משמעות.

גם תמונה של מצלמה תרמית המעידה על רטיבות מתחת לריצוף, אינה מעידה על מקור חדירת המים, אלא על מקום היקוות המים.

מד לחות

דוגמא נוספת, מד לחות אינו תחליף למדידת לחות יחסית הנעשית במעבדה מוסמכת, באמצעות דוגמיות חול שמובאות לבדיקה במעבדה.

אנו מאמינים בצורך להציג הוכחות מוצקות לקיומם של נזקי מים כתוצאה מנזילות או רטיבות.

לא כל התקלפות של צבע, או נפילת אריח מהווה הוכחה לקיומם של מים/לחות. ייתכן והן נגרמו מסיבות אחרות כגון: מרטיבות/לחות שהיו בעבר ואינם עוד, מסדקים, מהכנה גרועה של הקירות, משימוש בחומרים לא מתאימים, מפגיעה מכנית במרקם החיצוני וכד'.

כדאי לדעת שישנם מוקדי רטיבות שיש להם יותר ממקור חדירה אחד.

לא חייבים לפרק לחלוטין משטחי ריצוף וחיפויים בכדי לפתור בעיות איטום ונזקי מים. ישנם דרכים יצירתיות ונכונות יותר לעשות כן, אך צריך להיזהר מהבטחות שווא של מריחת חומרים על פני משטחי ריצוף ו/או חיפויי קירות ולהאמין שבכך תיפתרנה הבעיות.

לא כל בעל מקצוע יכול להפוך בין לילה לעד מומחה ולערוך חוות דעת מקצועיות. על בעל המקצוע לרכוש מספיק ידע וניסיון ולרוב גם תעודות, הכשרות ויכולת ביטוי טובה כדי לערוך היטב את חוות דעתו וכדי שתהיה מובנת, ברורה, החלטית ומקצועית.

רכשתי את מומחיותי בתחום האיטום ונזקי מים במשך 40 שנה.

אני עורך חוות דעת מקצועיות ומוסמך כנותן חוות דעת מקצועית. ברשותי הסמכה כ"עד מומחה" והסמכה כ"בורר" ע"י המרכז הישראלי לחוות דעת מומחים וכבוררים בתחום האיטום ונזקי מים.
אני נמנה על הרשימה במאגר המומחים של בתי משפט השלום ותביעות קטנות.

ככל שהצדדים מעוניינים בכך, אני מוסמך לקיים הליכי בוררות.

יש לדעת שהליך בוררות צריך לקבל את החלטת בית המשפט לצורך קיומו והכשרתו ככזה.

ללא הגשת בקשה לבית המשפט וללא החלטת בית המשפט, הליך שכזה לא יקבל מעמד של בוררות כמוגדר בחוק ולהחלטות שיתקבלו ע"י הבורר לא יהיו "שיניים".

הליך של בוררות בין צדדים שלא נקבע ע"י החלטת בית משפט, יכול להיחשב לכל היותר כהליך גישור בהסכמת הצדדים.

כשנדרשת חוות דעת לצורך דיון משפטי או יישוב סכסוך, אני מתעד את הכשלים באמצעות צילומים וסרטונים, לומד את תכנית המבנה (ככל שישנה כזו) ועורך סקיצות ורישומים.

בחוות הדעת שלי אני מציין את הממצאים בליווי תמונות, איורים, ציטוטים מתוך תקנים ישראליים, מביע את דעתי המקצועית ככל שהדבר ניתן (לרוב ישנו שוני בסיבות ובמאפיינים בין מוקדי הרטיבות/הנזילות) ואני מציין את מסקנותיי ולרוב קובע קביעות מקצועיות חד משמעיות.

אני מגיש חוות דעת עם הממצאים וככל שהתנאים מאפשרים, אני מציע הצעות לתיקון.

אם נדרש, אני גם מגיע להעיד על כך בבית המשפט.
לעיתים אני נעזר בתכניות המבנה שמהן ניתן להפיק תועלת רבה.
לעיתים קרובות מעורבות גם חברות ביטוח אשר אמורות להיות אמונות על תיקון הכשלים, אולם לרוב הן מתנערות מאחריותן ולכן רצוי לזמן אותי להיות נוכח במועד ביקור נציג חב' הביטוח.

כמומחה איטום אני יודע להתחקות אחר הסיבות לכשלים וכאשר מדובר בבית משותף, אני יודע לקבוע מי האחראי לנזק.

כבעל ניסיון רב, אני מודע לצורך בהקניית בטחון מקצועי על הצדדים המעורבים ואני מתחייב לפעול באופן אובייקטיבי לטובתם, לקבוע את מידת האחריות של מי מהדיירים לכשל כזה או אחר ובכך לסייע לדיירים לחלק את ההוצאה באופן הוגן.

גם כשאין שיתוף פעולה בין הדיירים או חלק מהדיירים, נדרשת אובייקטיביות ויושרה מצד עורך חוות הדעת.

יש לי ניסיון במתן חוות דעת מקצועיות בתחום האיטום:

 • למשרדי עורכי דין שמטפלים בלקוחות אשר להם בעיות הנגרמות עקב איטום לקוי ונזקי מים ו/או לקוחות הנתבעים ע"י אחרים. אני מלווה אותם בייעוץ, בחשיבה משותפת ובהכוונה לפעולה בדרכים יצירתיות ואני עומד לרשותם בכל שאלה והבהרה בנושא.
 • לדיירי בניינים משותפים שנאלצים להתמודד עם דיירים שמסרבים לשתף פעולה ומסרבים לקחת אחריות על נזקי מים, מחשש שיצטרכו לשאת בהוצאות.
 • לבעלי בתים פרטיים הסובלים מנזקי מים עקב ליקוי בנייה וליקויי איטום של הקבלנים שהיו שותפים לתהליך הבניה.
 • לרוכשים פוטנציאלים של נכסים, שמבקשים לבדוק את הנכס מבחינת מערכות האיטום שלו ומבחינת מערכות המים שעלולות לגרום לנזקים עתידיים.

 התקשרו כעת ל- 054-2236022