מהנדס איטום

ובכן לידיעתכם, אין תואר כזה מהנדס איטום.

חוות דעת מהנדס איטום:

לא קיימת חוות דעת של מהנדס איטום, כיוון שאין כזה דבר מהנדס איטום.

חוות דעת לאיטום

חוות דעת לאיטום ניתן לקבל מבעל מקצוע מנוסה שעוסק בתחום האיטום, או ממהנדס אזרחי שרכש ניסיון מעשי בתחום האיטום ואשר ברבות השנים הפך להיות מה שמכונה "יועץ איטום".

מהנדס שעורך חוות דעת לאיטום אשר רכש הכשרה כללית עם ניסיון חלקי, המתבסס על תובנות כלליות המקובלות בתחום האיטום, מבלי שיש לו ניסיון מעשי רב באיטום ומבלי שהוא עסק בתחום זה באופן ספציפי, יתקשה לפתור בעיות איטום ועל אחת כמה וכמה בעיות מורכבות, או בעיות שחוזרות על עצמן.

יועץ איטום מומלץ לשכור רק בבניה חדשה/שיפוץ/הרחבה:

בשלב תכנון של בניה חדשה ו/או שיפוץ מסיבי שלעיתים כולל גם הרחבה של המבנה, מומלץ לפנות ליועץ איטום שיכין תכנון עם מפרט טכני הכולל שלבי עבודה שעל פיהם תבוצע העבודה באמצעות קבלן איטום.

מומלץ שיועץ האיטום יערוך בעצמו בקרה ופיקוח על עבודות הקבלן.

אפשרות נוספת טובה יותר, היא פניה לקבלן איטום מומחה ומנוסה בעל וותק של שנים רבות, אשר יבצע עבודות איטום בהתאם להתקדמות הבניה/השיפוץ ואשר יתחייב:

  • לפתרון.
  • לאחריות.
  • להשבת כספים במקרה של אי הצלחה.

באילו מקרים נזדקק ליועץ איטום?

אנו באריאל איטום ממליצים שלא לשכור את שרותיו של יועץ איטום לקביעת מקור חדירת המים למבנה, כיוון שיועץ איטום לא יוכל במהלך ביקורו הקצר יחסית "לעלות" על הבעיות ולהתוות פתרונות.

פרט להליך של בניה חדשה או שיפוץ מסיבי, לא כדאי לשכור את שירותיו של יועץ איטום לפתרון בעיות איטום קיימות.

בכל יתר המקרים שיש בהם צורך לפתרון מוקדי רטיבות מקומיים, כדאי לשכור את שרותיו של קבלן איטום מנוסה אשר ילווה אתכם, יבצע מבחני ההמטרה ו/או מבחני ההצפה, יבצע תהליכי ניסוי וטעייה, ייבחר את שיטת העבודה, את החומרים המתאימים, עד השגת פתרון מוחלט.

המצב הטוב ביותר ללקוח הוא כאשר יועץ האיטום הינו גם קבלן איטום מנוסה בעצמו.

אין כל היגיון להיעזר ביועץ איטום שיערוך מפרט לעבודות איטום לצורך פתרון בעיות קיימות, מכמה סיבות:

  • יועץ איטום מנוסה ככל שיהיה, לא ידע לעולם לקבוע בוודאות מהן שלבי העבודה הנדרשים לביצוע עבודות איטום מבלי שהוא לקח חלק פעיל בניסיון לפתור את בעיות האיטום במהלך העבודה או במהלך שלבי ניסוי וטעייה שמבצע קבלן האיטום, בעבודות הפירוק, במבחני המטרה, במבחני הצפה וכד'.
  • יועץ איטום שמתיימר לקבוע מפרט עבודה וחומרים, עושה זאת רק מן ההיבט התיאורטי מבלי שיתחייב שהמפרט יביא לפתרון הבעיות.
  • יועץ איטום לרוב יציג בפני הלקוח מס' אפשרויות לפתרון וכדי "לכסות" את עצמו הוא "ירחיב את היריעה" תרתי משמע ויציע ללקוח לבצע עבודות בהיקף נרחב אשר לרוב מתבררות כמיותרות.

ככל שנדרש ייעוץ לאיטום ו/או חוות דעת לאיטום, כדאי לפנות למומחה איטום שהוא במהותו קבלן איטום מנוסה בעל וותק של שנים רבות אשר התנסה בהתמודדות עם מקרים רבים ובעיות מורכבות בתחום האיטום.

מהנדס איטום - תמונות מהשטח