באילו מקרים נדרש איטום למבנה תת קרקעי?

מתן פתרונות איכותיים ויעילים לאיטום מרתפים, חניונים ומבנים תת קרקעיים הינה עבודה הדורשת ידע וניסיון רב על מנת להכיר ולאתר את הכשלים והליקויים הקיימים ולספק פתרון איכותי שתוצאותיו נשמרות לטווח ארוך.

אריאל הינו קבלן איטום רשום ומומחה באיטום מרתפים, מקלטים, חניונים, ממד"ים וכל מבנה תת קרקעי אחר.

השירות הניתן על ידינו מתחיל בבדיקה קפדנית של המבנה, תיעוד מוקדי נזקי המים, בדיקת דרכי גישה, בטיחות ובניית הצעת מחיר ברורה, פשוטה ומקצועית המבוססת על ידע וניסיון רב שנים.

העבודה המבוצעת כוללת תקופת אחריות להבטחת ההתחייבויות שבהצעה שהעיקרית שבהן הינה ההתחייבות לפתרון ולא רק לטיב ביצוע.

איפה נדרש לבצע איטום תת קרקעי?

איטום מרתפים וחניונים לרוב מצויים תחת מפלס פני הקרקע.

חלקם אף מצויים תחת מפלס קבוע של מי תהום, אשר עולה בתקופת החורף וגורם לנזילות, רטיבות ואף הצפות. ישנם מרתפים הנבנים על מצע קרקע שאינה סופגת מים, כך שמפלס המים בה הינו תמיד גבוה.

מבנים אלו עומדים במבחן יומיומי ונדרשים להתמודד עם מפלס מים גבוהים ו/או משתנים בעונת הגשמים.

כאשר ישנו כשל כלשהו במערכת האיטום, או ליקויי בניה כלשהו, התוצאה המיידית הינה לרוב נזקי מים בתוך הנכס.

מתי נדרש לבצע איטום תת קרקעי?

איטום תת קרקעי נדרש בכל בנייה של נכס שיש בו מרתף. במרבית המקרים, ההתייחסות לאיטום הינה הכרחית כבר מהשלב התכנוני,  על מנת למנוע ליקויי איטום.

מבנים תת קרקעיים רגישים יותר לחלחול של מים מהאדמה ולכן איטום שלא כהלכה יכול לגרום לבעיות והוצאות מיותרות בעתיד. במרתף מבוצע איטום של רצפה וקירות. איטום הרצפה מתבצע לרוב באמצעות יריעות ביטומניות וריתוכן לבסיס רצפת המרתף ולקירות, או באמצעות התזה דו-קנית עם חומרים מזרזי התקשות, או באמצעות התזת חומרי איטום חד רכיביים מסוגים שונים.

שיטה נוספת שטרם הוכיחה את יעילותה הינה הכנסת מוספים לתערובת הבטון בשלב היציקות, אשר משפרים את יכולת הבטון מבחינת צפיפותו ומבחינת יכולת ליצור תהליכי קריסטליזציה (גבישים) בינו לבין המים שמנסים לחדור אותו.  

אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון הינו עובי שכבת האיטום בהתייחס למיקום המבנה.

עובי שכבת האיטום נקבע עפ"י מס' קריטריונים וביניהם מיקומו הגיאוגרפי של המבנה שבו כמות המשקעים השנתית הנמדדת הינה גבוהה יחסית, או במקרה שגובה קטעי הקירות האנכיים במבנה עולים על כ- 3.0 מטר.

כפי שאנחנו יודעים, פעמים רבות בשל בנייה לקוייה האיטום לא מתבצע כראוי בשלב המוקדם ונדרשים תיקונים של איטום במרתף, מדובר בעבודה שדורשת ידע וניסיון כדי לעשותה כנדרש ולא רק כ"פלסטר" שתוצאות יישומו יורגשו בעונת הגשמים הבאה.

אריאל איטום הינו קבלן איטום רשום, מומחה באיטום מרתפים ומבנים תת קרקעיים, בעל ניסיון של 40 שנה שבהן רכש תובנות ייחודיות. אריאל פועל באופן יצירתי וייחודי להשגת היעדים.

צרו עמנו קשר לקביעת סיור במבנה וקבלת הצעת מחיר לאיטום לפני תחילת הגשמים.

דילוג לתוכן